| p3trutvirusatu a întrebat:

Am 15 ani am inaltimea de 1.90.Sunt cam complexat de faptul ca sunt inalt, sunt mai inalt decat parinti mei.Imi puteti spune pe la 18 ani cam in jur de cat voi avea inaltimea sau pana la ce varsta mai cresccrying.

11 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

1.90 e o inaltime foarte frumoasa si multi barbati si-ar dori sa aiba 1.90. Eu am 1.83, dar mi-as dori sa am 1.90

Nu exista o regula, unii cresc mai repede si dupa aia stagneaza altii sunt mici pana la 17-18 ani si dupa aia cresc brusc.

In cazul tau nu cred ca vei mai creste foarte mult, te incadrezi in prima categorie, ai crescut devreme si nu vei mai creste mai tarziu.

In mod obisnuit cam 20 de ani este varsta pana la care cresterea este posibila, dar asta nu inseamna ca vei mai creste pana cand faci 20 de ani.

| MioaraParalescu a răspuns:

Si eu am tot 1.90 dar eu am 19 ani.
Pe la vreo 15 ani cred ca aveam in jur de 1.80.
S-ar putea sa mai cresti pana pe la vreo 1.95 sau chiar 2 metri poate si mai mult.
Eu am inceput sa nu mai cresc si sa ma ingras dupa ce m-am apucat de sala.
Te sfatuiesc sa faci la fel!

| Ibrahimovic a răspuns:

Pana atunci ajungi tu la 2.00 laughing
Asta e, nu ai ce sa faci, asa esti tu si nu este o tragedie din a fi inalt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

big grin ai tu ceva genetic sau...nu stiu. bucurate ca nu esti un pigmeu nenorocit big grin pitic de gradina era mai bine? laughing))) la barbati le sta bine inalti. si sunt o multime de avantaje pe inaltimea ta si ai sa vezi mai incolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca mai cresti prea mult.
Parerea unei fete? Daca te apuci de sport si faci muschi vei fi chiar dragut. Mereu am spus ca nu-mi plac tipii inalti, dar in realitate e din cauza ca majoritatea sunt foarte slabi si arata ca niste stalpi de telegraf...

| dyk3yy a răspuns:

Eu in loul tau m-as duce la sala.

| AdiZNoni a răspuns:

Poti ajunge la 2m - 2.10m, dar nu neaparat. Am un prieten care tot de la 15 avea cam 1.95 si acum are 18 ani si 2m inaltime. Nu mai fi complexat, este super sa fii inalt. smug

| ÐαɾκPαιɳteɾ a răspuns:

Eu am o colega in clasa care are in jur de 1.75 si doctorul i-a spus ca nu va mai creste deloc. Deci e posibil sa ramai asa, masoara-te in fiecare luna, eventual mergi la un medic si vezi ce-ti spune. Sper ca te-am ajutatwinking

| AleeMtf a răspuns:

Foarte multi copii se dezvolta foarte mult pana la o anumita varsta si apoi stagneaza, stai linistit ai o sansa la 1 miliard sa mai cresti. In generala am avut un coleg de 1.97. si a crescut de la 12 ani atat! si in momentul de fata are aceeasi inaltime.
Nu fi complexat pentru asa ceva! e ceva foarte frumos ca baiat sa fi inalt. daca te duci si putin la sala crede-ma o sa lesine fetele dupa tine laughing! kiss :*

| Dan_Cristi_1998 a răspuns:

Daca esti asa de inal nu cred ca mai exista sanse sa mai cresti. dar daca totusi ai sa incepi sa cresti, cred ca ai sa te opresti cand o sa ai undeva in jur de 2.10( cel mult).

| Alexandru2753 a răspuns:

Acum in 2020 ce inaltime ai?