| WimziMihai98 a întrebat:

Am 15 ani sunt baiat si am putina burta si vreau sa fac abdomene.Ma ajuta sa slabesc sau doar cresc masa musculara? Mentionez ca dupa ce slabesc o sa fac si pentru muschii abdomniali.Am 1.57cm h, si 47 de kg

Răspuns Câştigător
| Strangerr a răspuns:

Pai nu ai cum sa faci muschi daca ai putina burta. Daca faci abdomene, mai intai se va inlatura tesutul adipos(grasimea) iar apoi vei incepe sa faci muschi. Spor la treaba!happy

| WimziMihai98 explică (pentru Strangerr):

Deci daca fac abdomene slabesc nu? Si dupa incep.

| Strangerr a răspuns (pentru WimziMihai98):

Da,daca faci abdomene slabesti, iar daca faci abdomene si dupa ce slabesti vei incepe sa faci muschi la abdomen.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Strangerr):

Slabeste de la abdomene? alt copil mic paralel cu sportul

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| aLeXaNdru145 a răspuns:

De la abdomene nu slabesti nici un pic.

| неизвестныйй a răspuns:

Cu abdomenele nu slăbeşti şi nici nu creşti masa musculară.
Eventual tonifiezi muşchii, care oricum nu se văd dacă ai grăsime.
Bagă cardio ca să dai grăsimea jos. Şi mânâncă bine.