| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, 1.82/71 kg si vreau sa imi cumpar un sac de proteine serious mass 5, 4 kg,sa merg la sala,sa imi maresc masa musculara, mentionez ca am o activitate sportiva foarte intensa, fac fotbal si am antrenament zi de zi...imi poate dauna in privinta fotbalului (efortului)? Multumesc

2 răspunsuri:
| Dkgray a răspuns:

Da, o sa-ti explodeze ficatu'!

| VladButaciu a răspuns:

Nu are ce sa iti dauneze dar ar trebui sa faci si cate o pauza, nu e bine sa iti pui corpu intr-un efort maxim corpu tau are nevoie de odihna e ca si cum te pune cineva pe tine non-stop sa dai la sapa, de aceea ca sa lucre ai nevoie de minim 24 h pauza.