| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.Am 16 ani si fac sala de 2 ani de luni pana vineri, am 82 de kg si 1, 86,nu sunt gras, am 40 in biceps si cred ca as avea nevoie de un supliment pentru masa musculara iar unul pentru forta si rezistenta.Ce imi recomandati? Vreau ceva sa nu fie scump, dar sa dea rezultate de cel putin 4-5 kg. Vreau raspunsuri doar de la cei care au luat, care se pricep! Si nu uitati de suplimentul pentru forta si rezistenta

2 răspunsuri:
| JustABadDay a răspuns:

La 82 kg ti-se pare ca nu esti gras? mie cam da, trebuie sa slabesti, eu iti recomand sa faci asa, daca vrei sa slabesti, nu trebuie 3, 4 kg, pe saptamana, nu este recomandat, recomand, sa mananci mai putin, de ex tu mananci la 10 si la 15-16 mananci iar, daca vrei sa slabesti dupa ora 18, 00, NU MAI MANCA NIMIC!

| Caresshill a răspuns:

Sfatu meu si cel mai concret de alt fel e sa ti cauti o dieta in care mesele tale sa fie consistente in proteine, carbohidrati si restul, eu nu cred ca tu vrei sa fi 2m x 2m, ca sa ei acele suplimente, o masa bogata e ceea ce-ti trebuie, totusi nu strica un rand de analize sa vezi ce ceea ce duci lipsa...