| valy01 a întrebat:

Am 16 ani si nu stiu daca sa iau proteine sau nu. Imi puteti spune daca ma va afecta cu ceva imi va afecta viata sexuala? Si ce imi recomandati ca proteine?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu incerci sa mananci proteina ca sa fii sigur ca nu-ti modifica hormonal sau sexual nimic?
Carnea si ouale sunt proteinele perfecte!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Violleta2022):

De cand iti modifica "hormonal sau sexual" suplimentele cu proteine?

| vladv26 a răspuns:

Nu iti va afecta cu nimic viata. Crede-ma. Daca crezi ca ai nevoie de ele, le poti lua linistit, dar intai asigurate ca ai o alimentatie buna. Eu ti-as recomanda : Impact Whey Protein - cea mai buna calitate/pret. Mai poti lua 100% whey gold standard. Nu iti cumpara tot felul de produse care promit rezultate uimitoare. Nici un fel de proteina nu te va ajuta ff mult. O portie de proteine iti ofera 20-35% din proteinele zilnice deci restul va trebui sa-l iei din alimentatie

| valy01 explică:

Puteti sa-mi recomandati un supliment bun? Am auzit cel mai mult de creatina si BCAA, care e mai buna si de ce?

| CoryDaliSs a răspuns:

In cazul in care vrei sa te apuci sa tragi de fiara, ar trebui sa stii ca esti inca in crestere si asta ti-ar putea afecta dezvoltarea. Proteinele te pot ajuta o perioada dar stiu multe cazuri care s-au ingrasat drastic dupa consumul de proteine. Sfatul meu ar fi sa incerci un sport care ajuta dezvoltarea, gen inot, care iti dezvolta foarte bine musculatura.

| vladv26 a răspuns (pentru CoryDaliSs):

Te inseli drastic. Nu te ingrasi in mod direct de la proteine. Te ingrasi de la toata alimentatia ta dintr-o zi. Daca vei manca mult peste caloriile de care ai nevoie te vei ingrasa. De asta sau ingrasat acele persoane. Daca iti monotorizezi caloriile si nu vei manca mai mult decat ai nevoie nu te vei ingrasa.

| CristiMC a răspuns (pentru CoryDaliSs):

Cel mai bun sport pentru masa musculara esti culturismul deoarece poti lucraca fiecare grupa musculara. Sti macar din ce e formata o proteina?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CoryDaliSs):

Serios? Te ingrasi drastic dupa consumul de proteine?

Proteinele se gasesc IN MANCARE. Deci SI TU consumi ZILNIC proteine.

Mai documenteaza-te