| Fabian2015 a întrebat:

Am 17 ani 1.72 68kg si fac sala de 7 luni. Problema este ca bratele sunt destul de slabe...Sunt mezomorf mesele sunt ok, mananc carne de 2-3 ori pe zi. Singura problema este ca mai mananc dulciuri dar nu mananc de ex 5 ciocolate pe zi. Iau proteine whey Gold standar dupa antrenament. Programul meu este asa: luni-picioare marti-spate miercuri-umeri joi-piept vineri-brate. De ce bratele sunt destul de slabe? Greutatile cresc si tot odata si forta dar bratele tot sunt subtiri...Cateva sfaturi? Ma gandeam sa iau un gainer dar imi e cam frica sa nu fac burta. Ma ingras destul de greu. Astept cateva sfaturi. happy

1 răspuns:
| AntrenorFitness a răspuns:

Ai nevoie de un gainer daca vrei sa cresti in greutate si masa musculara.
Intr-adevar, sunt grupe musculare care se dezvolta mai anevoios, de aceea primul lucru care trebuie sa-l faci este sa le acorzi atentie mai mare. Cum? Antrenand grupele respective la inceputul saptamani, pentru ca suntem mai odihniti si antrenamentele intra mai bine.
Recomand un program de genul:
Luni- Biceps-Triceps
Marti- Picioare- abdomen
Miercuri- cardio
Joi- Pectorali-umeri
Vineri- Dorsali
in care sa ai si ziua de cardio, daca iti este frica ca o sa scapi greutatea de sub control.
http://www.megaproteine.ro/......cresterii/
bafta!