| Lukian a întrebat:

Am 18 ani, 70kg si 180cm. E bun programul asta pentru sala de forta?
Luni Piept+Triceps
Marti Umeri+antebrat
Miercuri Abdomen+biceps
Joi Spate
Vineri Picioare

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e foarte bun, eu l-as schimba putin.
Tu marti lucrezi antebrat, care participa la toate exercitiile pentru biceps si NU are timp sa se refaca pana miercuri => miercuri ai un antrenament mai slab la biceps.
De asemenea, cand faci piept se lucreaza si triceps, deci o sa fie putin obosit cand ii vine randul.
Eu as recomanda asa :
Luni : piept + biceps
marti : picioare
miercuri : spate
joi : umeri + triceps
vineri : abdomen + antebrat

| Lukian explică (pentru Cosmin86):

O sa ma gandesc la programul asta dar nu se potriveste nici piept+biceps nici piept+triceps. Am facut azi piept si am tras un pic si dupa exercitiile pentru piept nu am mai putut sa imi folosesc mainile la capacitate maxima...
Cred ca o sa fac piept+abdomen. Sau fac abdomen in fiecare zi vreo 10 min.
Ms pentru raspuns oricum!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lukian):

Da, nu am luat in considerare ca esti la inceput si obosesti repede pentru ca nu esti obisnuit cu efortul.
Cel mai bine cred ca ar fi sa vorbesti cu un instructor de la sala, sa-ti faca un program pentru incepatori.
Daca faci abdomen in fiecare zi vreo 10 minute nu rezolvi nimic... il lucrezi o data pe saptamana, din 3 unghiuri, intens.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lukian):

Dar totusi, cum ai lucrat piept? Ce exercitii ai facut si cate serii, repetari la fiecare? Ca nu e prea normal sa nu mai ai energie dupa

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este excelent programul dar mai adauga ceva.

| Ideea a răspuns:

Da, este foarte bun.
Bafta cu el!
Fac si eu ceva asemanator, insa fac si martea.

| serjju a răspuns:

Asa face un vecin de-al meu dar ala le face toate intr-o zi

Răspuns utilizator avertizat
| Lukian explică (pentru serjju):

Si cat timp ii ia sa le faca? Sta 24 de ore in sala?

| serjju a răspuns (pentru Lukian):

Pai face cate 10 de fiecaretonguetongue