| BuGsstormbunny a întrebat:

Am fost acum 3 zile la sala si ca sa nu ma fortez am ridicat greutati de 5kg si am tras la piept 15-20kg. De atunci, nu imi pot indrepta mana drept in jos sau in fata deoarece ma doare muschiul acesta mai in sus de cot de pe biceps si mai in jos de cot de pe antebraț cand se contracta. Problema e ca nu am facut incalzire inainte
Este doar o febra musculara si o sa treaca nu? P.S: am lucrat doar maini!

3 răspunsuri:
| Anonim16661 a răspuns:

Da, este doar o febra si ar trebui sa treaca in cateva zile.

| Anonim420420 a răspuns:

Ai lucrat (brate), daca te doare muschiul este febra, daca te doare sub muschi(ligamente) te ai accidentat, trece si asta depinde de gravitate. Înainte de antrenament iti recomand incalzire si daca esti la inceput nu exagera cu greutatile.

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai facut bine sau nu te-ai inclazit inainte de a incepe, durerea nu face parte din sanatate, ca te simti obosit dar nu durere