| Anonimul1233 a întrebat:

Am fost la sala, am facut cu gantere, aparate si banda. N-am mâncat nimic pana acum. Am instant whey diet de la myprotein. E bine să îl iau?

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Rau nu-ti face, dar degeaba il iei daca nu mananci.

| aXy99 a răspuns:

Nu. Pune mana si mannaca. Sau daca nu poti, ia-l acum si mananca cand ai ocazia, dar daca te bazezi pe suplimente, sa stii ca vor fi egale cu 0.

| HadesSs a răspuns:

Pai daca nu mananci si rost are sa il iei...ala e supliment nu tine locul unei alimentatii sanatoase.

| Nonehhhjj a răspuns:

Eu zic sa lași suplimentele dacă vrei sa dureze Mușchii aia, dacă bagi proteine cu sacul da faci mușchi in 3 săptămâni dar in doua se dezumfla la loc dacă nu mai faci sala. Mai bine mănâncă sănătos și fa niște mușchi de durata.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nonehhhjj):

Serios? se dezumfla daca ai luat suplimente?

Se dezumfla si daca nu iei, ca fapt divers, datorita starii catabolice... dar nu foarte rapid.

p.s.: si cu suplimente tot in ani de zile pui, suplimentele conteaza doar 10%.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Nonehhhjj):

Musculatura o pierzi chiar daca nu iei absolut nimic suplimente ori steroizi atata timp cat nu mai faci sport deloc. Poate sa bage si proteine cu sacul, cum ai spus tu, corpul va lua doar atat cat este necesar, pe restul le elimina prin urina.Zic sa nu confundam suplimentele cu steroizii daca tot ne bagam in seama.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nonehhhjj):

Hai ma, COPIL CRETIN, explica-ne cum se dezumfla muschii... arata-ne si noua UN SINGUR articol MEDICAL care sa sustina asemenea aberatii!

Sau esti prea prost sa gasesti un articol avizat si iti dai cu parerea ta de 2 bani?