| fnatik123 a întrebat:

Salut.
Am început sa fac exercitii acasa si vreau niste păreri. E bine sa fac exercitiile astea o zi da / una nu sau sa le fac in fiecare zi?
*2 serii de cate 50 abdomene
*2 serii de cate 25 flotari
*3 serii de cate 25 genoflexiuni
*cate 50 de ridicari 10 kg pe mana
*alergare o ora pe terenul de atletism+ mai joc si fotbal cand am timp.
deci?
multumesc, cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Fa de 3 ori pe saptamana :

1. zi de flotari. faci 4-5 tipuri de flotari ( de preferat cu greutate, nu doar cu corpul tau )

2. zi de tractiuni ( tot asa, 4-5 tipuri de tractiuni, daca esti prea usor, leaga greutati de tine )

3. zi de picioare

In restul saptamanii, poti sa alergi sau sa inoti.

5 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Http://scoobysworkshop.com/
intra aici, ai planuri si multe altele.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce vrei sa obtii cu antrenamentul asta? (rezistenta, masa, forta, slabire, etc. )

MEREU cand ceri parerea legat de un antrenment, intai spui ce vrei sa obtii cu el.

| fnatik123 explică (pentru Cosmin86):

Pai mai mult doar asa pentru mine, mai multa forta fiindcă sunt slab.
Si pe lângă asta as vrea sa mă duc si la atletism

| Cosmin86 a răspuns (pentru fnatik123):

Fa de 3 ori pe saptamana :

1. zi de flotari. faci 4-5 tipuri de flotari ( de preferat cu greutate, nu doar cu corpul tau )

2. zi de tractiuni ( tot asa, 4-5 tipuri de tractiuni, daca esti prea usor, leaga greutati de tine )

3. zi de picioare

In restul saptamanii, poti sa alergi sau sa inoti.

| Pardelian a răspuns:

Daca ai timp destul de ce sa nu le faci zilnic?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Pardelian):

Pentru ca muschii se dezvolta in zilele de pauza, mai documenteaza-te si tu.

Doar copiii mici si firavi se antreneaza zilnic.