| SanduVirtosu a întrebat:

Salut ...Am jucat fotbal la juniori, am avut legitimatie (am facut pauza de 10 ani)..acum sunt major vreau sa joc la o echipa din liga a 4-a de unde iau legitimatia sau pot face alta si care este procedura sa ma pot transfera la echipa? Multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai mai jucat fotbal 10 ani, crezi ca te asteapta cluburile cu flori la ușă?
Mergi la un antrenor sa vada ce performante ai, abia apoi urmeaza restul.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un club sportiv din judetul tau, unde te va testa un antrenor si daca mai ai inca abilitati la fotbal, ei iti vor da legitimatie si te vor chema la antrenamente.

Legitimatiile nu se transfera de la un club la altul si oricum nu mai este valabila aia de acum 10 ani.

Nu ai cum sa te transferi inca, fiindca tu nu ai jucat fotbal deloc timp de 10 ani, este posibil chiar sa fie prea tarziu pentru tine, sa te mai reapuci de fotbal, de aceea trebuie sa te testeze un antrenor, inainte sa ti se faca legitimatie.

| Ilovedinero a răspuns:

Din pacate trebuie sa dai reevaluarea abilitatilor tale.Trebuie sa mergi la echipa de fotbal la care vrei sa mergi si ii spui antrenorului ca vrei legitimatia iar el te va reevalua. Daca treci, te va rezolva el.