| Hehehahah a întrebat:

Am la Bicicletă niste cauciucuri tubeless ready. Azi am fost pe un drum mai accidentat
Am făcut o pauză, și când m-am uitat la cauciucul față am văzut că am un pin înfipt. L-am scos, am scuipat acolo la gaura sa văd daca face bule de aer (nu a făcut) dar a rămas găurică aia mica in cauciuc. Nu are pierdere de aer. Întrebarea mea e daca are ceva daca o las așa și dacă mai îmi intra vreun pin in roata față, pot face pană?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca are protectie antipana, cum multe cauciucuri au in ziua de azi, nu trebuie sa iti faci nici un fel de probleme. Pinul nu a strapuns cauciucul cu totul, e doar o "zgirietura".
Poti sa o lasi asa. Iar daca intra altul, la fel va fi, sansa sa intre pe aceeasi gaura sa o mareasca si sa cauzeze pana e nula.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"la cauciucul față am văzut că am un pin înfipt...are ceva daca o las așa "

pune-i un petec pe interior, pentru siguranță