| Kely2820 a întrebat:

mi-au intrat 2 spini in cauciucul de la bicicleta, intrebarea este : trebuie sa schimb camera de la bicicleta (de acolo am auzit ca s-a spart) sau sa iau un cauciuc nou adica eu am vazut spinii si i-am scos, trebuie sa cumpar o camera noua sau un cauciuc nou?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O camera noua. Cauciucul il schimbi doar daca este prea deteriorat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie doar sa faci pana la bicicleta, scoti camera din cauciuc si dupa o umfli, cauti gaura si o lipesti, spinii ii scoti si nu trebuie camera, sau cauciuc nou, roag ape cineva care se pricepe sa iti fac apana daca nu stii.

| Kerre a răspuns:

Aici depinde cat de mari au fost spinii si cat de adanc au intrat, incearca sa scoti camera si sa o unfli daca vezi ca este sparta atunci trebuie sa o schimbi, sau daca stii cum sa o lipesti corect atunci poti sa faci asta.