| darrenhaayes a întrebat:

Salut, am o intreabare despre programul meu de fitness despre care cred ca nu e impartit corect eu find mai incepator (6 luni vechime) si daca tot lucrez mi ar placea sa stiu ce grupe sa combin pentru a lucra eficient?
Momentan am urmatoarele:
Luni - piept biceps
Marti - umeri trazpez
Mercuri - Pauza
Joi - spate triceps
Vineri - picioare si abdomen
Sambata - Pauza
si Duminica reiau antrenamentul de luni (piept biceps)

De fiecare data la inceputul programului fac cardio-banda aprox 14 min/2km.

Credeti ca este ok programul meu? ce ar trebui sa schimb?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

E un program bun. Acum fiecare stie/simte cum ii intra cel mai bine antrenamentul. Trebuie sa experimentezi, dar inainte de asta documenteaza-te!
http://www.despreculturism.ro/principii-de-antrenament/
Oricum, bine conceput antrenamentul.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu as muta tricepsul cu umerii. Combinatia spate+triceps e destul de slaba, nu prea merge, spatele e o grupa prea mare ca sa mai lucrezi si altceva.

| suculete12 a răspuns:

Salut uite programu meu:
Luni: Piept
Marti:Spate trapez
miercuri: umeri abdomen
joi: pauza
vineri:biceps triceps
sambata: picioare abdomen
duminica:pauza