| mafiotuXXL a întrebat:

Am o intrebare.
Ce as putea lua sa cresc in tesut muscular (volum, Marime).
Fac sala de 2 ani tot pe cale naturala.
Ce as putea sa iau da sa fie bun.
1.Proteina.
2.Creatina
Dau fundita la cel mai util raspuns si precis.

11 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu iei deja proteine si creatina, ia mai multe.

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, etc.

creatina = carne rosie, etc.

Mareste cantitatile astea, pana cand treci la suplimente.

Sper ca ai macar 5 mese pe zi, da?

| JASMYNA88 a răspuns:

Mda am un prieten ce a ajuns la medic ca a bagat din alea in el. ficat varza, inima varza, rinichi varza. acum treaba ta pana la urma, dar sa ai grija cum le iei si in ce dozaj. nu iti distruge sanatatea din cauza vanitatii

| Cosmin86 a răspuns (pentru JASMYNA88):

Si tu bagi din alea in tine, ca se gasesc in mancare.

Bagi proteine si creatina CAND MANANCI.

| Geniuss a răspuns:

Salut in legatura cu ce a raspuns cezar are dreptate dar asta se intampla doar daca nu stii cum s-o iei ia se ia in mod regulat odat la 3 zile timp de 1 luna si pe urma faci sala fara proteine timp de 6 luni pentru a se inlocui "apa" cu muschii naturali alfel te ingrasii :p si sincer iti dau un sfat nu lua niciun fel deoarece daca te lasi sau nu mai ai timp sa faci exercitiile necesare risti sa te ingrasii si sa arata-i naspaa sincer zic cunosc cazuri p.s funda

| mafiotuXXL explică:

JASMYNA88. Am si eu niste cunostinte care or patit asa. Da or Luat Naposin.
Un prieten o luat-o Razna ca si-a dat injecti sa se Unflehee hee. Daca imi iau ceva slabut iau Nu din astea tarii.
Recunosc am luat si eu Animal pak.
De la un timp ma cam durut ficatu de ele nu imi mi-a mai trebui sa vad pastile 6 lunihee hee. Mersi oricumwinking

| Cezarul a răspuns:

Salut, evita creatina..nu este buna deloc! toti prietenii mei de la sala fug de ea!
Cauta AminoMax 8000, nu face rau ca creatina si e foarte foarte buna pentru ce vrei tu happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cezarul):

De cand face creatina rau?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cezarul):

Hai mah copil mic, explica-ne cu ce face creatina rau ( asta daca ai habar ce inseamna )

| Cezarul a răspuns (pentru Cosmin86):

Iti face bulendre ficatul si inima mai leutule si durule care esti laughing)), parca erai si tu de acord : "..Doar daca nu te hidratezi corespunzator si ai rinichii sanatosi..." spuneai unui tip..mai bine du-te pe MIRC cu tot cu creatina si lasa-ne pe noi aici!

Si te mai face si pufos la muschi, copil mic nu sunt..mah cap de creatina umflata si pufoasa!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cezarul):

Esti retardat, creatina e sintetizata din INTESTINUL SUBTIRE, NU PRIN FICAT.

Nu ai citit o carte in viata ta, nu?

Creatina spre ex. impiedica formarea acidului lactic in muschi, mareste sinteza proteinelor si multe altele, dar ce sa stie un copil mic ca tine, cu mircul lui.

| Cezarul a răspuns:

Dragul meu leut dopat cu creatina retardat esti tu ca ma subestimezi pe mine happy
Carti am citit destul de multe, spre deosebire de tine care stii sa jignesti prima data apoi sa iti spui punctul de vedere.
Baga tu creatina in tine pana "crapi" dar nu ii invata si pe altii cu prostii de ale tale de gigolo manelist de sala.
Toata lumea pe forumuri si la sala spune sa eviti creatina ca nu face asa bine, te umfla si te face pufos si iti face rau la rinichi.Numai tu esti "doctore" si ne spui noua cat de buna e creatina.Mananc-o tu mai batranule si lasa-ne pe noi copii
Hai pa ca nu imi mai pierd timpul cu tine, abia ti-au crescut dintii si ma faci pe mine copil laughing