| ToTuleOK a întrebat:

Salut am o mica problema am 15 ani si nu prea pot face flotari, nici una. Eu nu ma prea impacam cu sportu si am un pic de burtica si as vrea sa stiu cum pot sa le fac.Adica trebuie sa lucrez la biceps si la abdomen si apoi sa ma apuc de flotari.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Cretz98 a răspuns:

Daca vrei sa faci flotari incerca mai intai din genunchi adica asa:http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM daca poti sa-l faci... bafta la treaba;)

7 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Salut! La flotari nu iti lucrezi abdomenul! Daca vrei sa iti lucrezi abdomenul uite aici:
http://www.youtube.com/watch?v=RqvZSbxrNDk&feature=fvwrel
Multe exercitii pentru abdomen.La biceps iti trebyue haltere si gantere daca nu umpli un sac cu ceva si il tot ridici.Bafta!

| xcristix a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Ba sa stii ca flotarile iti antreneaza abdomenul, de fapt iti antreneaza majoritatea muschilor, daca nu ma crezi pune pe cineva sa iti apese pe abdomen cand faci flotari si o sa vada ca este tare

| Cosmin86 a răspuns (pentru xcristix):

Antreneaza nesemnificativ. Abdomenul oricum se incordeaza la majoritatea exercitilor.

Flotarile antreneaza piept si putin triceps, ATAT.

Si pe alea ineficient, ca lucrezi MEREU cu aceeasi greutate.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce treaba au bicepsul si abdomenul cu flotarile?
Tu stii ce muschi participa la flotari?

| kolper a răspuns (pentru Cosmin86):

Taci ca iar vorbesti fara rost! Imi pare rau, dar din partea mea ai un frumos ignore! Sper ca te-am invatat minte copile!

| DrKode a răspuns:

Cand faci flotari nu lucrezi cu bicepsul, lucrezi cu spate, triceps si alti muschi.