| LeKaAlex a întrebat:

Salut am o problema, cand vreau sa fac flatari nu pot mai mult de 5 si abdomene am facut peste 100 dar flatari mai multe de ce nu pot? cand fac 5 obosesc repede si simt nevoia sa iau o pauza (am 13 ani) ce trebuie sa fac ca sa nu mai obosesc nu sunt gras am 55 de kile arat slab am oasele grele

Răspuns Câştigător
| xXIsabelaXx a răspuns:

Le faci brusc, ele se fac cu mici pauze pentru odihnirea corpului.il soliciti prea mult si prea repede(corpul), fa niste mici pauze la fiecare exercitiu si astfel vei fii in forma si nu vei mai obosii asa de repede.Succes! happy

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Flatari? laughing o flatare, doua flatari laughing. fa tu 5 azi, 6 maine si tot asa, si o sa progresezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit.Din cauza neodihnei corpului.Stai mult noaptea si ziua furi somn pe apucate.Ti-ai dereglat ceasul intern, corpul e mai mereu obosit, dormi pe apucate cate 15 min si noaptea doar 3-4 ore. La aceasta varsta trebuie sa dormi cel putin 10 ore noaptea.Mai iesi si in oras,ia aer liber, nu sta numai inchis, se atrofiaza muschii si nu mai ai putere nici cat o baba. Fa exercitii in aer liber sau pe balcon, i-ao usor, vei ajunge sa faci mai multe flatari(laughing. Nu faci exercitii la bicepsi si tricepsi si corpul e obosit de nesomn.Bafta.

| AntrenorFitness a răspuns:

Pentru ca sunt angrenate alte grupe musculare. Trebuie sa te antrenezi in continuare si vei reusi sa faci mai multe.

| BimZim a răspuns:

Daca vrei muschi, si fara sa obosesti fa cite un in fiecare zi bine pina la pamint apoi a doua zi si tot asa vei face progres am incercat merge

| Cosmin86 a răspuns (pentru BimZim):

Ai facut rezistenta, nu muschi

e o diferenta, copil mic

| AmisorXD a răspuns:

Tre' sa mai cresti. :3

| frumusikascumpika200 a răspuns:

Este obisnuit sa nu poti sa faci, eu spun ca in fiecare zi cate 5, sa nu te obosesti, sa nu mai mananci mult si sa slabestiwinking