| adelinbasescu a întrebat:

Salut! Am și eu o întrebare cât se poate de simplă, la care aștept un răspuns sau niște îndrumări. Întrebarea este: dacă un lanț, despre care scrie că e pentru biciclete cu o singură viteză, are aceleași dimensiuni cu lanțul pentru biciclete cu mai multe viteze (care îmi trebuie mie, de altfel), ar fi vreo problemă dacă l-aș lua pe primul? Repet, lanțurile au aceleași dimensiuni, acelaș număr de zale etc etc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să îți dau un răspuns din partea unei persoane care nu a studiat acest lucru și doar de la câte biciclete am în curte, lanțurile bicicletelor sunt de aceași mărime.

| adelinbasescu explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc pentru pont!

| anonim_4396 a răspuns (pentru adelinbasescu):

Cu drag, îmi pare rău că nu te pot ajuta sută la sută!