| Adelinnnnn a întrebat:

Am si eu o problema cam mare.
Joc fotbal. sunt atacant, dar cand incepe meciul, cand aud fluierul arbitrului ma ia inima laughing suna aiurea, dar ma iau niste emotii imi tremura picioarele si parca nu mai sunt eu. nu pot sa controlez mingea de loc dau gresit in ea. Vreun sfat sa scap de emotii? Sambata am meci, repedeee! laughing FUNDA!

Răspuns Câştigător
| crytical a răspuns:

Enerveaza-te, vb serios asa scapi de emotii, zici ba eu imi bg ceva intru pe teren ma doaren p.l. Fii nervos, iti schimba starea de spirit, adica emotia.

| Adelinnnnn explică (pentru crytical):

O sa incerc, am mai jucat nervos. din motivul ca m-au lovit si nu mai aveam atatea emotii, dar nu mi-a datt seama din ce cauza, poate asta e. oricum, multumesc! imi tii pumnii azi la 3 laughing

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eh, emotii tipice sportivilor debutanti, nu prea ai ce face. Cu timpul, acumuland experienta, vei scapa de ele. Incearca sa nu te gandesti prea mult la meci, la importanta lui, la faptul ca poate n-o sa te descurci. Incearca sa te relaxezi.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Emotiiwinking

| Adelinnnnn explică (pentru BlitzLikeXd):

Aia am spus si eu straight face, cum scap de ele?!

| Alex5620 a răspuns:

Si mi-e mi se intampla asta uneori dar cand ajunge mingea la mine le demonstrez ca sunt un adevarat jucator.Incearca sa stai singur 10 minute inainte de meci si sa te motivezi!

| Hopahopa a răspuns:

Nu cred ca sunt doar emotii, e si teama de a nu gresi. Incearca atunci cand intri pe teren sa te gandesti ca nu ai ce pierde, ca te doare in *** daca gresesti, fi arogant, tupeist.