| ReSuntCnv a întrebat:

Salut, am venit si eu cu o intreabre... Daca fac flotari, tractiuni si inot se va pune ceva ceva masa musculara intr-un an? Mentionez ca iau si proteine... Nu ma pot duce la sala ca am scolioza si ma doare spatele daca ma duc mai mult de 1 luna.

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Am ramas uimit de rezultatele pe care le am obtinut in 3 luni de zile facand flotari si abdomene(ocazional tractiuni) daca vrei sa cresti in forta pune greutati in spate pana reusesti sa faci 10 flotari si tot asa avansezi, eu am inceput antrenamentul cu o aplicatie de pe magazin play(arm workout) am resit sa termin programul Intermediate si am renuntat. Daca vrei sa lucrezi biceps cu flotari, iti recomand https://youtu.be/ixmxOlcrlUc

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bariel):

3 luni = apa de ploaie, doar un copil mic si firav observa "progrese mari" in 3 luni. Probabil ai mancat si doar 2-3 mese pe zi.

Mai fa 3 ani + mananca 3-4 fripturi pe zi si abia atunci vorbim de progrese.

| Bariel a răspuns (pentru Cosmin86):

Ma refer la forta si energie, incepusem sa ma si ingras si am reusit sa fac ceva forme.Nu e ceva wow dar totusi ma bucuram mai mult de rezistenta pe care o obtinusem

6 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Ceva masa musculara se va pune dar sa nu te astepti la rezultate 'wow'.

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Da, se va pune.

| alecsawng01 a răspuns:

Se va pune, dar probabil doar te vei tonifia, dar daca asta iti doresti, atunci e perfect, oricum, felicitari ca inca faci sport

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.