| ClickOn a întrebat:

Poti creste in masa musculara daca iei proteine si ai un antrenament bazat pe tractiuni(mai multe tipuri) flotari, gantere?

Răspuns Câştigător
| d33a15 a răspuns:

Normal.

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Pentru 3 rahaturi pe care le faci tu este de ajuns alimentatia buna. nu te soliciti destul de mult incat suplimentele sa fie necesare. nu ajungi la plafonare cu 3-4 exercitii. efortul depus de tine nu este atat de mare incat sa trebuiasca suplimente.

| neutrino a răspuns:

Da, programul tau este foarte bun, dar trebuie sa ai mare grija sa nu creasca exagerat de mult.

| Cosmin86 a răspuns:

Da, dar mereu faci maxim 8 repetari.

poti peste, alegi alt exercitiu mai greu sau adaugi greutate.

daca te apuci sa faci serii de 20-30 de repetari, mai bine te apuci de sah.

p.s. : nu uita de o alimetnatie bogata in proteine, fara aia exercitiile sunt FIX ZERO

| ClickOn explică (pentru Cosmin86):

Multumesc pentru raspuns si pentru incurajare

| Cosmin86 a răspuns (pentru ClickOn):

Nu ai nevoie de incurajare, e CLAR ca o sa cresti.

dar nu doar cu proteine. si proteine si carbohidrati ( sa ai carbohidrati DUBLU fata de proteine in alimentatie ) + antrenamente corecte.

Eu asa am ajuns sa am 42 in brat. Si la 90 de kg sa pot face flotari intr-o mana lejer cu greutate aditionala ( + 10 kg in spate ).

| florynmondialul a răspuns:

Bineinteles! uitate si la detinuti cum arata si nu toti au acces la sala in inchisoare!
ps:kali facea tractiuni in prosop si uita-te cum arata!

| sangerosulel a răspuns:

Eu nu am incredere in proteinele alea, cel mai bine fara. Da poti creste in masa musculara cu programul tau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sangerosulel):

In ce nu ai incredere? tu nici macar nu stii ce sunt proteinele!

| ClickOn explică:

Stiti vreun supliment proteic care da rezultate?