| Senaris a întrebat:

Am vreo 16 ani, 67 de kg, 1.85 si sunt ectomorf. Vreau sa ma apuc in timpul verii de sala si vreau sa stiu cam ce vitamine pot sa iau, apropo, sunt din Suceava. Vreau orice detaliu, pret, metoda de administrare. si desigur si numele. happy Funda si vot. :p

10 răspunsuri:
| Dkgray a răspuns:

Spune ce buget lunar ai si ce supliment vrei(vitamine si minerale, concentrat proteic etc.)

| Kyrie a răspuns:

Proteine si glutaminahee hee

vitamine gasesti in orice..., bea mult lapte laughing

| Senaris explică (pentru Kyrie):

Pai la proteine ma refeream tongue

| just4mee45 a răspuns:

Bea mult lapte..si atat..nu iti trebuiesc proteine.

| Dkgray a răspuns (pentru just4mee45):

Si daca are intoleranta la lactoza?

| just4mee45 a răspuns (pentru Dkgray):

Trebuia sa spunalaughing

| Kyrie a răspuns (pentru just4mee45):

Si laptele ce are,proneina? laughing

Iar proteinele de origine animala din carne e cel mai bun tip de proteine care pot sa ofere muschilor refacerea si crestereawinking

Daca bea ceva lapte (+ ca intareste oasele,nu faci nici hernie blabla) mananci si multa carne,ala esti laughing

nu e nevoie de proteine din magazine, din astea pastile..., e mai bine natural adevaratwinking, salut

senaris, asta e raspunsul happy, o zi buna

| SpaNu88 a răspuns (pentru Kyrie):

Ai mai mult de 18 ani si 50 de kg? mai abtine-te.

| Cosmin86 a răspuns (pentru just4mee45):

Laptele are 3.5 % proteine, nu mi se pare prea mult. Carnea are 20 %, branza cam 22 %.

| MARIUS122 a răspuns:

Nu ii asculta pe astia cu,, nu iti trebuie proteinele" sau ca,, suplimentele dauneaza" http://www.suplimente-online.ro/proteine-c-30.html aici poti sa alegi proteina pe care o vrei si la ce pret doresti, metoda de administrare este acolo scrisa mai jos de produsul dat. Eu traiesc in Germania si aici marcele de proteine sunt altele, eu iau 2 cocktailuri proteice (Bulk Whey de la marca,, M DOUBLE YOU" iau intre mese si amestec lapte sau apa (300 ml) cu 2 linguri de praf proteic in mixter, daca iti mai apar o grama de intrebari te rog contacteazamă la marius123_cs@yahoo.com