| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala. Am 17 ani, 1.85, sunt slab (nu m-am cantarit recent, dar as zice ca am undeva intre 60-65kg ), acasa am facut tot timpul exercitii fizice deci sunt in forma cat de cat insa nu am deloc masa. Bratul imi este de 30cm (stiu ca este devreme sa precizez insa incerc sa ofer cat mai multe informatii). As dori sa stiu si eu cat mai multe lucruri despre ce sa fac sa iau in greutate, sfaturi si alte informatii. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| mutu32 a răspuns:

Daca vrei sa te dezvolti calumea, la capacitate maxima. Trebuie sa mananci 6 mese pe zi. 3 mai mari( dimineata, pranz si seara) si 3 intre ele( gustari). Faci asta. si sala 3-4 luni. si muschii vor exploda pe tinewinking! Sau daca nu te tine, iti spun, mai bine nu te apuca de asa ceva. Succes. Si sper sa ai rabdarea necesara cu corpul tau.

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sport, gimnastică și karate și alimentație normală, nu doar apă de 6 -9 ori pe zi și de 3 ori să mănânci ca vrabia.

| mutu32 a răspuns:

Gustari. Hmm. Ceva care sa ajute la arderea grasimilor si apoi digestia lor. Incearca Lactate. ex: Un borcanel de iaurt, doua., branza. poti sa combini cu ce vrei tu poti face sandwich cu branza, sunca presata, putina salata verde, daca nu ai sunca presata poti sa pui un snitel. Inca ceva cand iti cumperi branza sa nu fie asa sarate, scade randamentu, mai bine fara sare. cea mai buna pentru tonifierea muschiilor e urda de vaca. are un gust de branza dulce. nu e sarata deloc

Răspuns utilizator avertizat
| fallsHD a răspuns:

30cm in brat ti se pare putin? Dar, SALA nu ajuta cu nimic DACA te duci cu gandul "fac muschi oh ye", la sala trebuie sa-ti faci un program bine organizat cu mai multe serii de exercitii.
Din propria experienta iti spun ca stiu o multime de tipi ca tine care s-au dus la sala si dupa 1-2 luni aratau FIX la fel. Trebuie sa te tii de exercitii. Totusi eu prefer munca in loc de sala, pentru mine 1 zi de munca = 5 de sala.

Incearca si cu proteine, nu te gandii la steroizi.

| ionut28 a răspuns:

Chiar daca ai avea si 30-40 de Kg, daca ai vointa poti realiza multe in viata.Si eu am fost la sala si intr-o saptamana eram de nerecunoscut.Trebuie sa mananci multe fructe sa faci alergari zilnice si daca te-ai apucat de antrenament sa te tii de ele.iti dau un sfat du-te la instructorul din Bucuresti florin musat si o sa fii de nerecunoscut.bafta.Funda

| CinevaOricine a răspuns:

Hihi