| qwerty1234 a întrebat:

Salut, ar putea cineva cu experienta sa imi faca un program de antrenament pentru sala? O sa merg la sala de 3 ori pe saptamana si vreau un program care sa mi se potriveasca si sa nu solicite coloana, am inteles ca asa ma pot opri din crestere. In noiembrie fac 17 ani, am aproximativ 72 de kg si 1.77 in inaltime. multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Spiin a răspuns:

Hmm...deci in primul rand trebuie sa fii complet devotat pentru chestia asta daca chiar vrei sa te tii da sala.
Prima zi: spate, biceps (cu cate 2 aparate sau gantere, 5-6 serii de cate 15-20 de ori)
A doua zi: Triceps, picioare ( triceps la fel ca spate sau biceps.iar picioare alearga cate 2 km pe zi si dupa daca vrei maresti viteza si distanta)
A treia zi: Umeri si trapez (dar nu te suprasolicita ia-o usor cu astea.Tot asa aparate sau gantere, mai intreaba instructoru' pe acolo)
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Spiin):

Pieptul si abdomenul cui le lasi? laughing

Picioarele nu se fac prni alergat, ci prin alte exercitii.

| Spiin a răspuns (pentru Cosmin86):

Aoleu da uitasem laughing Ma rog picioare ai alte aparate...Dar el n-are timp thinking deci sa inlocuiasca piept cu picioare zic