| denis988 a întrebat:

Are ceva daca mananc zilnic 2 albusuri de oua? Din cate stiu eu contin doar apa +proteine. Funda

5 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

E foarte bine, chiar 3 albusuri daca se poate, dar nu crude. bafta

| iefsul a răspuns:

Pe langa apa si proteina (albumina)mai exista si ceva vitamine din complexul B
sunt bune si crude dar totusi nu sti cum e oul poate fi stricat.

| Shukacu a răspuns:

Maxim 3 galbenusuri pe zi deoarece contin colesterol.
albusuri poti cate vrei.

| AdyP20 a răspuns:

Albusuri poti manca cate vrei, la galbenusuri sa nu te intinzi la mai mult de 2/zi ca iti fac rau la ficat.

| WannaMore a răspuns:

Totusi,nu e bine sa exagerezi.Desi iti asigura o parte a nutritiei, mai bine diversifici.Asta spun si doctorii.Si ouale trebuie neaparat sa fie fierte, altfel risti sa te imbolnavesti. Funda :*?