| denis988 a întrebat:

Are ceva daca mananc zilnic 2 albusuri de oua? din cate stiu eu contin doar apa +proteine. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Albuşurile de ouă sunt recomandate în curele de slăbire, dar nu două ci doar unul(chiar zilnic).

| Cosmin86 a răspuns (pentru faramatania):

De ce doar unul? albusul de ou are doar apa + proteine. eu mananc si 6 intr-o dimineata

| faramatania a răspuns:

Atât e recomandat în curele de slăbire(dacă vrei să te îngraşi, poţi mănca câte vrei, sau dacă nu ai probleme de niciun fel)

Răspuns utilizator avertizat
| Lil2828 a răspuns:

Dar mananci numai albusurile? Pentru ca medicul spune ca trebuie sa mancam 2-3 oua pe saptamana.Adica daca mananci azi unul mai mananci peste 2 zile iar si numai cate unul. Sper ca te-am ajutat. Fundita?big grin