| Alexw2jj a întrebat:

Salut as dori un program de exercitii pentru grupele principale de muschi mentinez ca sunt ectomorf.

4 răspunsuri:
| Unec a răspuns:

Insanity(descarci, ti de ambitie cu dintii, ai ce ar trebui sa mananci ca sa se puna muschi si exercitii) cauta pe youtube, e doar pentru cei care chiar vor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Unec):

Insanity pentru ectomorf? ce amuzant esti laughing

| Unec a răspuns:

Orice tip de exercitiu iti solicita si oasele. Din simtul umorului pe care-l are tipul de fata, inteleg ca tu, ca ectomorf, ai avea oasele mult mai sensibile sau in orice caz, cumva, ti-ar afecta sanatatea. In cazul in care nu e adevarat, nu mai pot trage decat o singura alta concluzie in legatura cu tipul respectiv. In cazul in care Insanity este solicinant din punct de vedere al rezistentei oaselor tale, adica ti-ar dauna la propriu, imi cer scuze, nu eram atat de informat. Si indiferent de ce fel de exercitii faci, muschii nu se prea lucreaza daca nu ai o alimentatie corespunzatoare, de aceea multi baieti se plang ca lucreaza la sala ore intregi si abia daca se observa.Nu conteaza daca tu iei mai greu in greutate. Atunci cand mentii un echilibru alimentar, adica mananci ce e indicat si pe masura efortului depus, organismul raspunde. Ceva mai putin solicitant ar fi pe youtube, cum intri in youtube, dai la search "passion4proffesion" si o sa-ti apara acolo, sti? mai multe optiuni, pana sa dai search " abs(abdomen), chest(piept), legs(picioare), shoulders(umeri) etc" daca nu, dai tu "passion4proffesion abs" de exemplu. in functie de ce vrei sa lucrezi.

| Unec a răspuns (pentru Unec):

Am editat undeva raspunsul, e o propozitie care are punct si totusi nu pare prea terminata. Am sters dintr-o idee si intamplator, nu am sters-o toata. Am dat sa editez rasunsul si vad ca deocamdata, aici apare needitat. Imi cer scuze pentru greseala, in cazul in care nu va disparea. Ziua faina!