| Soty a întrebat:

As vrea daca se poate sa imi spuneti un program de antrenament de 5 zile la sala deoarece, cred ca incep sa stagnez si as vrea sa il schimb cu cel normal:
Luni: piept si abdomen
Marti: spate si lombari
Miercuri: picioare si abdomen
Joi: umeri si trapez
Vineri: brate
Multumesc frumos pentru raspuns, dau funda!

1 răspuns:
| Hades98 a răspuns:

E normal sa stagnezi intr-un punct, altfel toti am creste ca si taurii aceea de carne, pana la 1 tona, si impingeam toti la piept cu 500kg.
Schimba programul gen.
Luni: Picioare
Marti : Piept
Miercuri : Spate
Joi : Brate
Vineri : Umeri si trapez

Depinde de ce exercitii folosesti in saptamana respectiva, incearca si alte metode de antrenament, repetari negative sau super-seturi, drop-seturi etc.