| Michael1 a întrebat:

Salut, as vrea sa iau proteine pentru sala, dar sa consum doar o luna, nu mai mult. Se vede diferenta dupa 1 luna? Ce proteine imi recomandati?

* Am inceput de nisip la rinichi, dar am inteles ca, creatinele dauneaza rinichilor; sunt sanse sa nu mai cresc in, inaltime?

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

In primul rand nu are sens sa iei doar o luna. Trebuie luate pe perioade mai lungi de timp daca vrei sa vezi rezultate.

Daca ai probleme cu rinichii evita creatina sau cel putin nu lua inainte de a cere sfatul unui medic.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Proteina nu te umfla, ajuta LA DEZVOLTAREA NORMALA A muschilor. asa ca daca nu mananci serios, si nu iei nici suplimene proteice, poti sa te lasi lnistit de sala.
Creatina nu dauneaza, decat doar daca e luata in exces, si maindoiesc ca ai sai ei in exces.

| Wehes a răspuns:

Daca iei doar 1 luna Nu are rost sa iei.
Dupa 1 luna nu se observa nimic.
Suplimentele se iau ani de zile nu cateva luni. Ce vrei tu sa cumperi sunt SUPLIMENTE nu Proteine.
Proteine : lapte, branza, oua, carne, peste, soia si unele legume.

Răspuns utilizator avertizat
| FunKys a răspuns:

Daca chiar vrei sa iei ceva pentru o luna iti poti lua Super Mass Gainer si vei vedea ceva diferenta dar sa nu te astepti la prea multe parerea meahappy mananci sanatos exact cum a spus si wehes mai jos si odihna multa. Succes la muschi.