| simulare a întrebat:

Salut,as vrea sa ma pun sa fac muschi, in special patratele. Ce exercitii ar trebui sa fac? Nu am 100Lei/ lunar sa fac abonament la sala. Daca v-ar asjuta am 15 ani si am 55 Kg. Multumesc, dau funda.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai hotaraste-te... ori muschi ori patratele.

1. Cand faci patratele, PIERZI din muschi
2. Cand faci muschi, pierzi patratelele ( adica nu mai sunt vizibile, nu le pierzi propriu-zis ).

Hotaraste-te ce vrei... ca sa le ai pe amandoua, trebuie sa ciclizezi cativa ani perioadele de masa musculara si de definire ( asta daca nu vrei sa fi un slabanog cu patratele... orice slabanog are patratele, cu ZERO exercitii fizice ).

| funnnyman32 a răspuns:

Salut.
Fa exercitii cu greutatea corpului, flotari, tractiuni si abdomene din cand in cand, dar sa stii ca fara sala nu te vei dezvolta calumea.

| lemoris11 a răspuns:

Salut. uite niste exercitii bune https://youtu.be/nvPW0v5hnZQ, sunt grele, dar merita efortul, le-am folosit si eu si sunt bune

| IonutqQq a răspuns:

Ce inaltime ai? si cauta pe Youtube " abs workout " gasesti acolo dar esti slab 55 kg e f putin

| simulare explică (pentru IonutqQq):

Am 1 metru 75 (atat aveam ultima oara cand m-am masurat la scoala)