| Fabre_Roberto_1995 a întrebat:

Salut as vrea sa pun ceva masa musculara pe mine, dar vad ca ori cat as manca nu reusesc sa i-au si eu cateva kilograme in + is foarte slab, am 14 ani, 1, 73cm, o sa va speriati cate kilograme am, 45 is foarte slab da oasele is grele.

8 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Salut,
uite aici... http://www.despreculturism.ro/......ulara.html
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Antreneaza-te corect, mananca sanatos si dormi suficient!

| florynmondialul a răspuns:

Ca sa cresti in masa musculara in primul rand du-te la sala ca sa stimulezi corpul sa creasca!
e clar ca faci ceva gresit la alimentatie! de exemplu ce ai mancat ieri?

| Fabre_Roberto_1995 explică (pentru florynmondialul):

Ieri am mancat orez cu pulpe de pui si la scoala corn si lapte si seara paste 200g adica pe 13mai si azi pe 15 am mancat pireu cu cotlet de porc si seara 200g paste, mananc foarte multe paste. pe saptamana

| florynmondialul a răspuns (pentru Fabre_Roberto_1995):

Alimentatia e praf! grasimi sanatoase nu ai defel! fructe la fel! proteine cam putine! mese putine!
incearca asa: MASA 1:dimineata omleta
MASA 2:la scoala pe la 10:30 fructe
MASA 3:pe la 12-12:30 cornul cu lapte
MASA 4:dupa scoala e bine ca mananci carne cu orez
MASA5:un pumn de nuci
MASA 6: un pahar de lapte
poti sa mananci paste deoarece sunt carbohidrati care sunt esentiali cand pui masa musculara!

| jupinu2011 a răspuns:

Si eu sunt asa dar trebuie sa faci mult sporti si sa manci multa paine si grasimi

| PsiholoagaTPU a răspuns:

Uite încearcă acest training:
http://www.realsimple.com/......001700850/
Nu te opri din el, degeaba mănânci mult dacă așa este imunitatea ta să nu te îngrași. Fă mult sport, menține exercițiile, dublează-le și mănâncă la aceleași ore, bea 2 litri de apă, dormi mai devreme, cam la aceleași ori, ca să pui ceva masă musculară ai nevoie de o viață mai echilibrată.

| Fabre_Roberto_1995 explică (pentru PsiholoagaTPU):

O sa incerc sa fac cum ai zis tu sper sa mearga...big grin

| Kevinel a răspuns:

Cu un supliment bun, alimentatie corecta si antrenament, odihna vei reusi happy