| Psy_Viorel_1991 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare si anume "cate kilograme trebuie sa am la 1, 73cm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Maxim 70 kg

| ZEU93 a răspuns:

65-70

| BiuL a răspuns:

63 pana la 73 maxim.

| oprescudorin11 a răspuns:

Eu am avut toata viata 65Kg la 1m93.
Medicii din familia mea veche mi-au spus ca nu e vreo regula decat aceea daca e constanta (greutatea) si asa este -ca semn de sanatate.
Ca sa arati bine, e normal sa ai 50 Kg. (dupa mine) dar am vazut mai multe exceptii. Fiecare cu genotipul lui.Restul parerilor sunt ineptii de doctori 'parati'.
Succes! important e sa fie constant pe ani de zile.Sanatos.Indiferent deparerile estetice sau sfatul neavenitilor. asta pentru sanatate.

| Nickname1890 a răspuns:

Nu exista un standard de kilograme pe care trebuie sa le ai in functie de inaltime.

Ce conteaza este procentul de grasime pe care il ai nu kilogramele

Poti sa ai 1.73 si 70kg cu 20% grasime ceea ce inseamna ca esti gras sau poti sa ai 1.73 cu 70kg si 11% grasime si asta inseamna ca ai numai masa musculara si esti intr-o mare forma fizica.

Deci nu greutatea conteaza ci cat din greutatea respectiva este grasime,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

63 kg.

| Psy_Viorel_1991 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos

| anonim_4396 a răspuns (pentru Psy_Viorel_1991):

N-ai pentru ce.

| e1xtz a răspuns:

Sunt mai multi factori pentru a-ti da seama in ce greutate trebuie sa te incadrezi...depinde de indicele de masa corporala, grasimi, osatura ta daca este mica medie sau mare..etc.Vezi daca la tine in oras ai reprezentanta herballife, ei fac un test gratuit si destul de ok cu realitatea, si iti pot da si sfaturi, nu trebuie neparat sa cumperi produsele

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

In jur de 70 de kilograme.

Sanatate!

| Psy_Viorel_1991 explică (pentru DraudeS):

Va multumesc mult pentru sfat