| TheBoY a întrebat:

astazi am vrut sa invat sa inot, eu mai stiam cat de cat, dar imi era frica sa intru in apa mai mare, iar astazi mai erau pe langa mine mai multi baieti ce stiu sa inoate si in sfarsit am trecut inot printr-o apa ce avea cel putin 3, 5 m. la inceput imi era frica dar m-am mai invatat. daca mai intru in apa mare si incerc sa inot scap de frica de apa?

10 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Mai mergi de 2-3 sa inoti acolo si o sa scapi de aceasta teama!

| dracu14 a răspuns:

Teama se invinge treptat, intri la 1, 5m, dupa la 2 si asa mai departe
mie de exemplu imi era frica de inaltime si asa mi-am invins-o

| Mikhtarian a răspuns:

Nu te poti lua dupa restul,care zic ca daca te bagi dai de frica.
E simplu de zis,ia-o usor,nu-i de joaca,multa lume decedeaza in cazuri d'astea.
Nu poti striga dupa ajutor,iei apa, te sperii si te-ai dus acolo sus.
Ai mare grija, ai nevoie de prieteni de incredere, sa fie cu ochii doar la tine, nu la femei.

| emaemma a răspuns:

Stiu ca e un raspuns vag, dar DA laughing vei scapa de frica de apa. stai linistit nu esti singurul care se intreaba asta. Si eu aveam frica de apa adanca, dar cu timpul am ajuns sa inot doar in apa adanca pentrul simplul fapt ca imi place sa inot big grin asa ca bafta in continuare.winking

| TheBoY explică:

Inca o intrebare: atunci caind ma las in apa adanca trebuie sa imi tin respiratia pendru a ma ridica la suprafata? vreau mai multe detalii. big grin

| AnonymousTPU007 a răspuns (pentru TheBoY):

Pai trebuie sa iti tii respiratia daca stai sub apa...LOGIC.Plus ca aerul pe care il ai in tine te ajuta sa iesi mai repede la suprafata.

| lgckiddz a răspuns:

Da..incearca de foarte multe ori si te vei invata, mult noroc. Funda?

| valeriia a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca daca te-ai obisnuit cu apa deja nu o sa iti mai fie frica chiar daca o sa ai o mica retinere la inceput.Insa trebuie sa ai vointa si totul va fi bine, asadar vei scapa si de frica.Succes!

| bianca9001 a răspuns:

Da daca o sa mai intri in apa mare o sa scapi de frica!

| DjRaluca98 a răspuns:

Da! Daca tot incerci o sa reusesti! big grin