| anonim_4396 a întrebat:

Salut, atunci când joc fotbal, obosesc foarte repede. Pur și simplu, după ce alerg 30 de metri, simt că nu mai am putere să șutez, și restul meciului mai mult merg decât să alerg. Am 14 ani.

Ce fac să am rezistență mai bună? Mersi.

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa consulti un medic intai si intai. Poate problema ta e de natura medicala.
Daca insa totul e bine din punct de vedere clinic, inseamna ca efectiv nu te antrenezi cat trebuie.

| olga13surugiu a răspuns:

Antreneazăte la alergat și fa exercitii pentru forță în picioare nu te forța prea tare ca sa poți avea și puteri pentru fotbal și este o șmecherie pentru corpul tău ca sa nu obosești mai repede și sa nu te doară întro parte trebuie sa (nu tin minte sigur )inspiri sau sa expiri aerul când pășești pe piciorul stang încearcă cu ambele și vezi care e mai usor+ înainte de a juca fa niște exerciții simple de incalzire iar cand alergi trebuie sa ții abdomenul un pic încordat nu te forța prea tare.