| NissanNavara a întrebat:

Salut baieti, nu sunt prea lamurit cu antrenamentul pentru bicepsi, eu fac bicepsi luni si joi si am asa 3 serii flexii concentrate, 3 serii cu bara dreapta si 3 serii flexii ciocan. sunt 9 serii pe care le fac luni si 9 serii pe care le fac joi pentru biceps. e destul? nu stiu de ce dar mi se pare foarte putin acest antrenament intr-o saptamana, adica ia si putin timp, sunt si exercitiile usoare. Ajunge doar atat? Cresc in biceps?

8 răspunsuri:
| SQueeZer a răspuns:

Normal, fa-ti un program bine stabilit. De exemplu eu fac asa:
Luni - Brate (Bicepsi, Tricepsi, Antebrat)
Marti - Abdomen
Miercuri - Piept
Joi - Picioare
Vineri - Spate
Un Sfat: Daca faci serii multe cu greutati mici-medii, Creste forta dar nu si masa. Daca faci serii putine cu greutati mari ( sa fortezi calumea) atunci creste si masa si forta...

| NissanNavara explică (pentru SQueeZer):

Nu serii ci repetari, adica undeva la 3-5 repetari inseamna forta

| Cosmin86 a răspuns (pentru SQueeZer):

Faci forta cu serii multe? laughing

de cat timp faci sala?

| NissanNavara explică (pentru Cosmin86):

Cosmin, te rog raspunde-mi la intrebare, zi ce parere ai despre antrenament ca ceva nu e in regula ca nu cresc deloc in biceps de vreo 3-4 luni...

| Cosmin86 a răspuns (pentru NissanNavara):

"3 serii flexii concentrate", cu ala vrei sa cresti? si mai si incepi cu el happy

Incepe cu exercitiile cu adevarat bune : flexii cu bara din picioare si tractiuni cu priza tip supinatie.

Si flexiile le faci corect? filmeaza-te si vezi filmarea, sa ai spatele drept, coatele nemiscate

| SQueeZer a răspuns (pentru Cosmin86):

Au mama laughing Eu spun sa intrebi un Instructor si apoi sa imi raspunzi din nou laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru SQueeZer):

Am intrebat o gramada, am 4 ani de sala si 10 ani de sport in general

Si vorbesc si din experienta.

Esti doar un copil mic, nu?

| MassEffect a răspuns:

E si prea mult, fa doar odata pe saptamana da incerca sa lucrezi pana la epuizare.Eu am ajuns la aprox 40 in brat doar cu un antrenament pe saptamana pentru biceps.