| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Ce spuneti de acest antrenament : Spate+Biceps
Biceps- 8 serii 8-10 repetari cu bara Z
-8 serii 8-10 repetari flexii ciocan cu gantera /asta in prima saptamana in a 2-a saptamana 8 serii bara Z apoi 8 serii flexii cu gantera pe genunchi /a3-a saptamana 8 serii bara Z apoi 8 serii flexii normale cu gantera.Ce spuneti?

4 răspunsuri:
| twopeist15 a răspuns:

E bun...succes cu muschii

| Cosmin86 a răspuns (pentru twopeist15):

16 serii la biceps si e bun?

la biceps se fac MAXIM 8-9 serii. la 16 serii il omori de-l ia naiba.

E bun sa pierzi vremea, mai documentati-va si voi inainte sa spuneti tampenii

| Cosmin86 a răspuns:

Repet : ala nu e antrenament de biceps, ala e BATAIE DE JOC a bicepsului.

Un antrenament CORECT al bicepsului :

a) dupa spate : UN SINGUR exercitiu, 3 serii.

b) in alta zi : 2 exercitii, 3 serii fiecare.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Ce naiba e asta ma?! laughing 8 serii pe exercitiu? mai documenteaza-te. de' fapt, ti'a zis si Cosmin cam cum sta treaba cu antrenarea bicepsului.