| joshua12 a întrebat:

Salut, cafea inainte de sala ajuta pentru energie? Nu sunt adeptul energizantelor, vreau ceva mai healthy.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

In nici un caz! Pentru a ajuta la energie: apa plata si nimic altceva! Uita mai ales de energizante sau cafea sau orice alta bautura!
Ce consumi aia ajuta muschii la dezvoltare! Energizantele, cafeaua sau alte prostii te dezhidrateaza!

| SkandallKamataru a răspuns:

Da ajuta, blocheaza receptorii de adenozina responsabili pentru somn si nu vei mai simți senzatia de oboseala, plus ca te vei simți mai energic.
O lingura sau o lingura jumate la o cana de cafea e suficienta pentru un non bautor.
Pavel parca faceai sala de 10 ani dar nu stii lucruri de baza despre exercitii și alimentație, esti JALNIC.

| Ilovedinero a răspuns:

Da, ajută chiar destul de mult.

| Ahahuau a răspuns:

Băutură isotonica ajută