| Gsix a întrebat:

Care este cel mai eficient mod de a face patratele acasa, mentionand ca abdomenul mai are un strat grasime. ( nu e burta deloc, dar acopera abdomenul si il face plat). Fundoi puppy dog eyes

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu abdomenele nu arzi nimic, fa cardio si manca sanatos

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Acele patratele exista deja, sunt doar acoperite de putina grasime.
incearca sa dai acea grasime jos printr-o alimentatie cat mai sanatoasa si mult sport(alergat, inot etc)

| M1hai a răspuns:

Faci abdomene cam 100 pe zi, 2 serii de cate 50 cu pauza intre elwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru M1hai):

Alt copil pampalau.

in afara de sfaturi IDIOATE nu mai stii altceva? copil firav

| M1hai a răspuns (pentru Cosmin86):

Altul care s-a trezit laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru M1hai):

Pai daca spui tampenii. Pe ORICE site de culturism/fitness scrie clar : patratelele se fac CU ALIMENTATIE.

Si stiu o gramada de sportivi ( vezi si tu ca eu comentez DOAR LA SPORT ) care asa au facut.

Copil mic si firav, mai documenteaza-te cu abdomenele tale de 2 bani, exercitii SIMPLE si PROASTE.

| M1hai a răspuns (pentru Cosmin86):

Bine ma. asa sa fie

| raduradu2014 a răspuns:

Fa abdomene

| Cosmin86 a răspuns (pentru raduradu2014):

CE TREABA au abdomenele cu arsul grasimii?

Exercitii de tip anaerob pentru ars grasimea... doamne ce idiotenie.

apuca-te de sah

| Gsix explică (pentru Cosmin86):

Cosmin, ce parere ai despre aceste sfaturi? http://www.culturism.ro/......domen.html vor fi eficiente?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gsix):

Da big grin

| florynmondialul a răspuns:

In primul rand alimentatia:http://www.culturism.ro/......domen.html dupa aceea odihna minim 8 ore dupa aceea exercitii:http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-abdomen.html

| SomeBody12425356 a răspuns:

Azi m-am apucat si eu:
https://www.youtube.com/watch?v=jLCTPFSSUhM
fa exercitiile de la abdomene, si mult cardio (cauta pe pagina aia daca nu sunt incluse in videoclip si exercitiile de cardio)
In plus ar trebui sa reduci din grasimi, sucuri, dulciuri, etc. (inlocuieste cu fructe dulciurile, sucuri naturale - nu cumparate, carne de pui, peste)
Sa nu uiti sa te hidratezi!

| CotoiIonut a răspuns:

Abdomenele sunt ineficiente, alimentatia conteaza 90 % in toata treaba asta cu ''patratelele"...
Nu mai manca nesanatos...

| 101Aem a răspuns:

Astea le fac eu si se vede