| Jochkyr a întrebat:

Salut.Ce exercitii as putea face la sala pentru dezvoltarea muschiului inferior al pieptului.Partea de jos, pentru definirea cat mai buna a lui?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum lucrezi acum pieptul?

| Jochkyr explică (pentru Cosmin86):

Ridicari la haltera culcat, inclinat, declinat, fluturari la aparat, fluturari cu ganterele din culcat si ridicarea acestora tot din culcat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jochkyr):

Ridicari adica impins, nu?
Pai pentru partea inferioara se face din orizontal si declinat, cu toate ca multi nu fac declinat deloc si au rezultate.
Antrenamentul e bun, daca faci o data pe saptamana atunci e foarte bine.

Schimba la alimentatie sau ia un supliment, ca la antrenament nu ai ce sa schimbi, eventual sa faci mai putine exercitii si mai intense ( spre ex. eu fac doar 4 exercitii, impins cu haltera din orizontal si inclinat + fluturari cu gantere din inclinat si orizontal, 16 serii in total, 4 pe exercitiu ).

| sebysebyca a răspuns:

Exercitii cu inmultire sau impartire!

| ionutzz01 a răspuns:

Sunt aparate pentru piept la sala. cel mai recomandat big grin