| Culturism69 a întrebat:

Am umaru destul de "format" ( gros, crescut ) doar ca nu se prea vede pentru ca nu e definit.
As dori niste exercitii pentru definirea umerilor.
Sau sfaturi pentru definirea umerilor.
Da, fac sala.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Fa asa :

1. ridicari cu ganterele stand jos ( la 80 de grade banca, niciodata sa n-o pui la 90 )

2. ramat vertical cu bara Z

3. fluturari laterale

4. fluturari laterale din aplecat

3-4 serii din fiecare. Si facute corect, scade greutatile folosite.

P.S. : eu prefer impins din picioare pentru umeri. Ai mess? ca pot sa-ti arat un ex

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. cum il antrenezi acum exact?

2. pune o poza cu umaru

| Culturism69 explică (pentru Cosmin86):

Pai fac asa : Ridicari cu haltera de la piept ( pe banca )
Ridicari cu Haltera de la ceafa ( la banca )
Ridicari alternative ale ganterelor in fata corpului cu mainile sus.
Astea le fac mai tot, timpu.
Cand nu le fac pe alea, mai fac la scriepete, si la un aparat unde ridici.( nu stiu cum sa explic laughing )

| Cosmin86 a răspuns (pentru Culturism69):

Fa asa :

1. ridicari cu ganterele stand jos ( la 80 de grade banca, niciodata sa n-o pui la 90 )

2. ramat vertical cu bara Z

3. fluturari laterale

4. fluturari laterale din aplecat

3-4 serii din fiecare. Si facute corect, scade greutatile folosite.

P.S. : eu prefer impins din picioare pentru umeri. Ai mess? ca pot sa-ti arat un ex