| Tony0102 a întrebat:

Salut! Ce gainer îmi puteți recomanda pentru creșterea masei musculare și pentru a te îngrășa? Vreau să-mi spuneți cât mai multe. Ce părere aveți de MMA 33 și de mega mass 4000? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că îmbogățești companiile care le produc.

| RoCkKiD a răspuns:

Pentru masa nu exista produse, exista proteine, pe care le poti lua din mancare, sau daca iti e lene din produse gen pudre sau batoane.

Daca vrei sa cresti masa musculara ar trebui sa bagi minim 1, 6g de proteina pe kg de masa corporala zilnic

Cat despre ingrasat, acolo e simplu, trebuie doar sa consumi vreo 3000 de calorii pe zi si o sa se intample asta.

Produsele tale nu-s decat niste pudre care contin mai multi macronutrienti. Alea care se recomanda ca fiind pentru pus masa mai baga pe langa proteine si niste carbohidrati sau cine stie ce chestii care zic ei ca ar ajuta. Realititatea e ca atat timp cat ai atins nivelul de proteine est ok.