| Tony0102 a întrebat:

Salut TPU! Ce gainer îmi puteți recomanda pentru creșterea masei musculare și pentru a te îngrășa? Aș vrea să îmi enumerați câteva. Gainerul "Mega Mass 4000" este bun sau "Serious Mass" este mai bun pentru acest domeniu. Vreau răspuns strict la întrebare. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Aceste 2 gainere sunt în proporție de 99% la fel. Au aceleasi valori nutriționale, nesesizabilă diferența. Alegerea e a ta in funcție de preț, cantitatea etc.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru sanatatea ta, ti-as recomanda HRANA sanatoasa, nu chimicale care te umfla dar totodata iti ataca ficatul, pancreasul si alte organe vitale.
Alege sa fii sanatos, inainte sa arunci banii pe chestii care iti nenorocesc sanatatea.

| Gabriel2424 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cum poti spune ca suplimente alimentare sunt chimicale care ataca ficatul, daca nu-ti poti asigura necesarul proteic din alimentatie poti apela la suplimenta fara probleme, de exemplu cand iei suplimenete pentru calciu cu multi vitamine acelea nu sunt suplimente care te ajuta sa suplimentezi anumite vitamine, nu-ti ataca pancreasul suplimentele ca creatina si alte derivate daca sunt luate cum trebuie, mancarea gasa nu ataca ficatul, chimicale nu poti manca si din mancarea din comert?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel2424):

Gainerul este un produs sintetic, obtinut chimic in laborator si este procesat direct prin ficat.
Absolut tot ce este sintetic si nu este organic, are si efecte secundare, unele ireversibile.

| Tony0102 explică (pentru Violleta2022):

"Vreau răspuns strict la întrebare" nu am nevoie de alte răspunsuri ca de obicei

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tony0102):

Nu recomand NICI un gainer!

PS Acesta este un raspuns strict la intrebarea ta.
Daca vrei explicatii de ce nu-l recomand, le-am dat mai sus.

| Tony0102 explică (pentru Violleta2022):

Puteai să nu răspunzi și punct.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tony0102):

Daca nu-ti spune nimeni adeavrul in fata, cum dumnezue stii ce este rau sau bine?
Evident ca iti raspund ca sa trag un smenal de alrma, ca sa te fac sa gandesti inainte sa iti faci singur rau, din nestiinta sau indolenta.
Ar trebuii sa-mi multumsti ca te informez!

| Tony0102 explică (pentru Violleta2022):

Am zis că vreau răspuns strict la întrebare, trebuia să gândești că sunt sigur pe mine că de aia l-am pus pentru cei care vin si dau un alt răspuns față de ce-mi doresc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tony0102):

Incapabil sa intelegi un raspuns?
Raspusnurile pot avea multitudine de sensuri, cu optiunile si explicatiile de rigoare.
Cand ai 2-3 ani si vrei musai o bomboana si mamica nu ti-o da, te trantesti cu funduld e podea si urli cat te tine gura.
Cand ai peste 14-15 ani este capabil sa gandesti inainte sa te trantesti pe podea sis a urli, ca nu trebuei sa ti se ai dea bomboane cand vrei tu sau sa tis e spuan numai ce vrei tu, ci sa ti se spuan realitatatea, fiindca ar trebuiis a fii capabil la aceasta varsta sa o intelegi.

Deci ce-i geru de priceput ca intrebarea ta are 2 posibile raspusnril, unul pozitiv si altul negativ?
Unii recomanda gainerurile, altii nu.
Raspusnul meu este strict legat de intrebarea ta: NU recomand gainerurile, pentru ca sunt toxice pentru corpul uman. Sunt deja dovedite medical si stiintific.

Răspuns utilizator avertizat