| LupuMarianD2 a întrebat:

Salut, ce mănuși de sala recomandați și ce magazin că online nu știu ce mărime sa aleg? Vreau sa mă ajute sa apuc bara bine că spre exemplu când fac la spate nu pot trage bara cu multe greutăți că mă ustura palma de la bătături

1 răspuns:
| sweetys a răspuns:

Te duci în dechatlon, iei toate tipurile de mănuși pe care le găsești la raft, și te duci în zona de aparate (nu știu cum sa ii zic). Iei o bara și încerci cu fiecare model sa execuți un exercițiu ca să vezi care are aderenta mai mare și cu care te simți mai confortabil. În ultimul dechatlon în care am fost, mănușile erau în zona fitness unde sunt și aparatele.