| Aalexander a întrebat:

Salut.
Ce parere aveti de urmatorul program de antrenament la sala.
Vineri : Piept biceps triceps.
Duminica : Spate umeri trapez.
Am programul incarcat in timpul scolii de aceea trebuie sa restrang programul.
Merge asa?

8 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Nasol ca ai uitat picioarele si abdomenul, dar treaba ta...totusi,pentru cea ce vrei tu sa faci ti-as recomanda :
Vineri:Triceps, Piept si Umeri
Duminica:Spate, Biceps si Trapez

Asa nu se vor incurca chiar asa de tare...

| Aalexander explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Picioarele si abdomenul sunt foarte dezvoltate.
Ar fi stupid sa le mai lucrez.

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru Aalexander):

Daca zici tu...

| Wehes a răspuns (pentru Aalexander):

Total aiurea. Oricat de, dezvoltate tot ar trebui sa faci 2-3 aparate sa le intretii daca nu sa le cresti. Aici vorbesc de Picioare.
Cat despre program, nu ma pot pronunta pentru un program de 2 zile.
NU e bun. Argumente ar fi multe.
Incearca sa mergi macar 3 zile. Luni - Miercuri - Vineri. ( Chiar daca ai scoala, incerci sa te imparti ).
Sportul asta inseamna sacrificii.

| Aalexander explică (pentru Wehes):

Mai fac si karate de 3 ori pe saptamana plus banda de 3 ori pe saptamana. Picioarele si abdomenul le mentin din aceste 2 sporturi.
Acum cateva luni a trebuit sa mi schimb toata garderoba deoarece nu mi mai incapeau picioarele in pantaloni laughing
Nu stiu cum sa mi fac programul de sala pentru doua zile. deja am renuntat la cateva asociatii pentru sala, plus ca sunt a 12 si vreau mai mult timp pentru invatat.

| Wehes a răspuns (pentru Aalexander):

Te inteleg, e greu cu Bacu.
Atunci ramai la programu asta, pe care l-am gasit aici :
http://www.culturism.ro/antrenament/program-2-zile-pe-saptamana.html
Si poti scoate coapsele din prima zi si abdomenu din a 2-a, si aia e.
Fa saptamana asta programu asta si vezi cum reactioneaza corpul, daca te refaci bine cu 1 zi de pauza ramai la programu asta.

| WizKhalifaa a răspuns:

Nu ii bun deloc programul. Pentru spate, umeri si trapez ai nevoie ca pieptu, bicepsu` si tricepsu sa fie refacut.
O sa tragi degeaba, nu o sa se vada nimic pe tine. Mai bine mergi in fiecare zi cate 1 ora maxim (45 min pe zi e suficient) dar cu un program bun.
Cum spui tu nu o sa prea ai rezultate, acum tu stii ce vrei sa faci.
Spor

| DX190 a răspuns:

Eu zic sa faci asa:

Vineri: Spate Biceps Antebrat

Duminica: Piept Triceps Umeri