| UnNumeScurt a întrebat:

Ce ziceti, daca urmez asta o sa am patratele? https://www.youtube.com/watch?v=jyQXQbFH3P0. Si cam cate repetari trebuie sa fac? De obicei fac odata seara, si dupa el fac plank 1 min. Funda

Răspuns Câştigător
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Nu ai dat niciun detaliu despre tine. Inaltime, greutate, varsta? Teoretic nu vei face patratele doar de la antrenamentul acela (care apropo, acum 2-3 ani l-am incercat si eu, si mi s-a parut ca mai mult iti antreneaza gatul decat abdomenul - daca stii ce zic).

| UnNumeScurt explică (pentru Bisbiavatar12):

Am 15 ani, 1, 80 m, si 60 kg

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Da, esti intr-o stare buna sa faci abdomen. Poti face acest antrenament (daca rezisti), dar sa faci neaparat o incalzire inainte. vreo 10 min de incalzire si inca 10 pentru six-pack

| UnNumeScurt explică (pentru Bisbiavatar12):

Acea incalzire in ce consta? De cate ori sa fac pe zi antrenamentul? E adevarat ca trebuie sa iau si pauza o zi ca sa aiba timp muschiul abdomenului sa creasca? Raspunde pe rand si ai fundita
\

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Nu iti pot spune concret.E diferit de la om la om. Eu zic sa faci dimineata si seara. Si la pranz dacate simti in stare. Dimineata pentru a-ti antrena muschii pentru toata ziua si seara pentru a dormi mai linistit/mai mult din cauza oboselii. Da, trebuie sa iei si pauza, doar nu vrei sa faci non-stop?

| UnNumeScurt explică (pentru Bisbiavatar12):

Daca fac non-stop, adica de doua ori pe zi, timp de 7 zile, ce are?

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Eu prin non-stop ma refeream fara sa mananci, fara sa bei, fara sa mergi la baie etc. Da, faci exact cum ai zis mai sus

| UnNumeScurt explică (pentru Bisbiavatar12):

Meriti funda, mersi mult