| User61 a întrebat:

Salut.Cum pot sa scap de dureri de spate, am 16 ani, 1.90m si 65kg, fac sport 3x/sapt, stau 10 ore sau mai bine pe scaun in fiecare zi( la scoala si acasa) si uneori pur si simplu fara sa fac nimic ma trezesc cu o durere de spate. Ar fi o solutie buna sa-mi cumpar o "vesta" care imi tine spatele drept? Tin sa precizez ca stau drept in mare parte din zi dar totusi ma doare spatele, si exercitiile de la sala le fac corect.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Prima data mergi la medicul de familie. Iti va da el trimitere, in functie de ce ii spui, la neurolog sau ortoped.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa fii consultat de un doctor. Eu, de obicei, nu sunt genul care sa recomande vizita la doctor pentru orice prostie, precum se obisnuieste aici pe site, insa, de data aceasta, eu zic ca ar fi indicat. Esti prea tanar pentru a avea dureri de spate si pentru a trece cu vederea.

| User61 explică (pentru AFR81):

La ce doctor mai exact?

| AFR81 a răspuns (pentru User61):

Prima data mergi la medicul de familie. Iti va da el trimitere, in functie de ce ii spui, la neurolog sau ortoped.