| Patrganel a întrebat:

Salut! daca merg pe timpul asta la fotbal si transpir tare, iar dupa ce se termina meciul imi voi lua o geaca pe mine iar dupa voi pleca acasa, mai pot avea vreo sansa sa racesc?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Raceala nu se face de la transpiratie, se face prin contactarea unui virus.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da normal

| Patrganel explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si cum sa fac sa merg si sa nu racesc?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Patrganel):

Nu stiu, ar trebui sa intrebi un medic sa ti recomande vitamine sa intaresti sistemul imunitar, dar tu ce fotbal joci la o echipă sau asa in curtea scolii? ca daca joci asa doar in curtea scolii lasa o pentru la primavara cand o sa fie cald afara nu merita sa te risti acum iarna faci pneumonie si aia nu ai.

| Hyperion7 a răspuns:

Toate șansele

| Patrganel explică (pentru Hyperion7):

Si cum pot sa merg si sa nu racesc?