| AlexCOOL60 a întrebat:

Daca tot vine primavara, imi puteti recomanda niste exerciti in aer liber? Dar sa aiba niste efect la bicepsi, muschi de la picioare, piept si abdomen.

Răspuns Câştigător
| Dkgray a răspuns:

Biceps: - tractiuni la bara cu priza tip supinatie(gasesti o bara in jurul blocului)
Picioare: - bicicleta, alergare(astea mai mult pentru tonifiere);
- genoflexiuni(intr-un picior daca ti se par prea usoare cele normale)
- ridicari pe varfuri(pentru gambe)
Piept: - flotari cu priza larga(poti sprijini picioarele pe un plan mai inalt; o banca de exemplu)
Abdomen: - abdomene crunch
- ridicari de genunchi din atarnat(te folosesti de bara din nou)
Daca nu cunosti executia exercitiilor da un search pe Google si cu siguranta le vei gasi!

| AlexCOOL60 explică (pentru Dkgray):

Sa stii ca e chiar foarte bun raspunsul tau.Mersi mult.

5 răspunsuri:
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.poti face multa alergare,exercitiile speciale(pendularea gambei inapoi, bratul opus piciorului, jocul gleznei.etc) poti juca footbal si pentru abdooment va trebui sa mergi totusi la sala

| ady739 a răspuns:

(pentru dkgray) Am si eu o intrebare:Cum adica sa faci ridicari pe varfuri cum se fac ca si eu as face.big grin

| Dkgray a răspuns (pentru ady739):

Vezi urmatorul link: http://www.exrx.net/WeightExercises/Gastrocnemius/DBStandingCalfRaise.html
E de preferat sa ai si o greutate in mana. Asemenea genoflexiunilor se pot lucra si cu un singur picior.

| ady739 a răspuns (pentru Dkgray):

Multumescbig grin