| Th3Li0N a întrebat:

Salut.De 3 saptamani m-am apucat de sala! Spre dezamagirea mea nu pot ridica foarte mult la piept sad, ridic maxim 26kg fara ajutor 12 repetari de 3 serii.Am incercat sa pun mai mult insa raman cu ea pe piept..Cu ajutor ridic mai mult dar nu fac eficient deci nu are rost sa ma laud daca 40% ridica ajutorul.Nu stiu cum sa fac sau ce sa fac sa pot ridica mai mult as dori sa ridic 30 kg fara nici o problema. Prieteni mei ridica 55kg, ei fac la biceps cu 37kg eu abia fac la biceps cu 22 si alea cu greu! Cum cresc in forta? Ce exercitii imi recomandati la sala? Scuzati sunt incepator in domeniul asta daca se poate dat-imi un link de pe youtube cu exercitiile ce sa le fac ca dupa nume nu prea le stiu, sau poate stiu dar nu stiu sa le fac corect.As dori sa primesc mesaj si de la Cosmyn89 parca am avut ceva conflict tot de la o intrebare de-a mea, imi cer scuze.[Am 16 ani]

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SiLaS a răspuns:

Tu la 16 ani vrei muschi din senin? Muschii se pun in ani de zile, nu ai cum sa cresti in forta si in masa asa repede, schimbarile se vad dupa 5-6 luni cu un antrenament corect si alimentatie bogata in proteina si carbs, tu consumi 2g/kg/corp zilnic?

| wizzkid a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti asalaughing e normal, nu ai cum sa faci asa repede laughing trebuie sa ai rabdare, si da apar multi ca ei, tu doar tine drumul asta :d succes