| andreyy96 a întrebat:

Din lipsa timpului, as vrea sa-mi schimb programul in urmatoru`:
z1: Piept+abdomen
z2: Spate +antebrat
z3: Umeri +trapez
z4: Picioare +abdomen
z5: Brate

3 răspunsuri:
| Vladut650 a răspuns:

Faci prea multe antrenamente. Stii ca muschii se dezvolta in zilele de odihna. Tu nu dai muschilor decat 2 zile pentru a creste, Sambata si Duminica. Eu zic ca ar trebui sa faci maxim 4 antrenamente pe saptamana.

Am 2 exemple de program de antrenament simplu

Luni - piept
Marti - spate
Miercuri - picioare
Joi - pauza
Vineri - umeri si brate
Sambata, Duminica - pauza

Sau :

Luni - Spate+biceps
Marti - Piept+triceps
Miercuri - Pauza
Joi - Umeri-antebrat-trapez
Vineri - Picioare-abdomen.

| biencutza123456 a răspuns:

Si ce e cu asta? E bun programul Johnny Bravo.Likewinking

| andreyy96 explică (pentru biencutza123456):

Cre`ca se subintelege ca z1 vine de la ziua 1 (adica prima zi cand te duci la sala )...
Am pus asa pentru ca nu pot ajunge mereu la sala si spre exemplu:vinerea asta fac piept, s-ar putea ca sambata urmatoare sa fac piept( nu pot veni vineri )...
De asta e frumos in tara asta, cand intrebi ceva esti luat in deradere!